Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Yerli yazılımla İK dijitalleşiyor, şirketler kâr ediyor
Dünyanın ekonomik darlık yaşadığı bugünlerde, girdi maliyetlerinin neredeyse aynı olduğu düşünülürse insan kaynaklarını doğru yönetmek kritik hale geliyor. Türkiye´nin lider ERP uzmanı CPM Yazılım tarafından geliştirilen İnsan Kaynakları Modülü, kullanıcılarını rakiplerinden bir adım öne geçiriyor.
Tarih: 13.3.2019 10:48:49/ 61okunma / 0yorum

Yerli yazılım olmanın avantajıyla Türkiye´nin ihtiyaçlarına özel çözümler gerçekleştiren CPM ERP çözümlerinin en önemli parçalarından biri olan İnsan Kaynakları Modülü, yerinizden kalkmadan hemen hemen tüm işlemleri çevrimiçi olarak yapmanıza olanak sağlıyor. Türkiye´nin en önemli sorunlarından biri olan kurumsal hafıza oluşturularak, olası sızmaların önüne geçiliyor.

Çoklu lokasyonlarda tek merkezde çözüm

Güçlü özlük süreci yönetimiyle personel takibini kolaylaştıran CPM İnsan Kaynakları Modülü, merkez ve şubelerin tüm insan kaynakları süreçlerini tek bir merkezde topluyor. Kapsamlı kart yapısıyla organizasyon şeması oluşturularak kolay yönetilebilirlik sağlanıyor.

BES´e uyumlu yapı

Esnek ve güvenilir altyapısıyla tüm işlemlerin tek bir noktadan yapılmasını sağlayan CPM ERP İnsan Kaynakları Modülü ile binlerce formülü barındıran tüm bordro işlemlerinin yanı sıra, 45 yaş altı çalışanlar için zorunlu BES kesintisi hesaplanarak bankaya aktarılabiliyor.

SGK´ya gitmeden işlemlerinizi yapın

Türkiye´de bürokrasiyi azaltan e-devlet çözümlerine tam uyum sağlayan CPM ERP İnsan Kaynakları Modülü sayesinde tüm işlemler programda yapılabiliyor. Özellikle çok noktada hizmet veren, çoklu personel çalıştıran ve fazla işe giriş-çıkış yapan şirketlerin işlemlerini dakikalar içinde SGK ile uyumlu altyapı sayesinde yapmasına imkân veriyor. Benzerlerinden farklı olarak meslek hastalığı girişleri (İş kazaları, meslek hastalık, geçici iş göremezlik ve çalışmazlık bildirimi) de modül aracılığıyla yapılabiliyor. Böylece, bürokrasiyi azaltarak fazladan iş yükünü ortadan kaldırıyor.

Personel bütçesi ile gelecek planlaması

Tahmini işçilik maliyetini güçlü entegrasyonu sayesinde hesaplayarak işe alımlarda personelin yıllık işveren paylarını hesaplayarak personelin maliyetinin ölçülebildiği CPM ERP İnsan Kaynakları Modülü, Personel Bütçesi ile işveren maliyetlerini önceden öngörerek nakit akışa ve muhtasar beyannamesine kadar yansıtılmasını sağlıyor.

Palamut: “Yerli yazılımın gücü ile kâr edin”

CPM ERP İnsan Kaynakları Modülü ile yerli yazılımın gücü ve entegrasyonu sayesinde insan kaynakları verimliliğinin %25 arttığını söyleyen CPM Yazılım Başkanı Recep Palamut şöyle dedi:

“İnsan Kaynakları Modülümüz ile benzersiz bir altyapı sunuyoruz. PDKS´de günlük puantaj, personel bütçesi, aktueryal yöntemle kıdem tazminatı, iş gücü devir oranı, sendikalı çalışanlar için fark bordrosu, ilave personel, kısmi istihdam, çok ayrıntılı teşvik indirimleri ile farklılaştırıyor, böylece riskleri en aza indirerek yönetebiliyor. Doğru yatırımları doğru zamanda takip ederek şirketlerinde hem işgücü hem de finansal olarak verimlilik sağlıyor. Hazırlanan verileri SGK, banka gibi kurumlarla yerinizden kalkmadan paylaşarak zamandan da tasarruf sağlıyor.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
USB BELLEKLERDEN KAYNAKLANAN VERİ SIZINTILARINI ENGELLEMEK İÇİN 3 ALTERNATİF
USB BELLEKLERDEN KAYNAKLANAN VERİ SIZINTILARINI ENGELLEMEK İÇİN 3 ALTERNATİF
Çalışanların şirket verilerini USB bellekler aracılığıyla bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde dışarıya sızdırması, veri sızıntılarının yaygın nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bilişim güvenliği alanındaki dağıtım ve çözümleriyle pazarda lider konumda bulunan Komtera Teknoloji´nin güvenlik uzmanları, her şirketin ideal USB bellek politikasını oluşturması için 3 farklı alternatifi paylaşıyor.
BEYNİN 9 GİZEMİ!
BEYNİN 9 GİZEMİ!
Bilim dünyasının yıllardır sırlarını çözmekle bitiremediği, her gün yeni özelliklerini keşfettiği beynimiz, buna karşın hala bilinmeyenlerle dolu, en gizemli, en komplike organımız. Acıbadem Fulya Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Geysu Karlıkaya, beynimizin, kafatasından çıkarılıp girinti ve çıkıntıları düzleştirildiğinde dört tane A4 kağıdı kadar yer kapladığını belirtirken, ‘beynimizin sadece yüzde 10´unu kullandığımız´ bilgisinin gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Prof. Dr. Geysu Karlıkaya, 11-17 Mart Beyin Farkındalık Haftası kapsamında beynin 9 gizemini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
Her İki KOBİ´den Biri Dışarıdan Sunucu Kiralıyor
Her İki KOBİ´den Biri Dışarıdan Sunucu Kiralıyor
Yapılan araştırmaya göre KOBİ´lerin yüzde 75´i sunucu hizmetlerinden yararlanırken, çoğunlukla dışarıdan kiralanan sanal sunucular tercih ediliyor
DİJİTAL DÜNYADA ÇEVRİMİÇİ SUÇLAR ARTIYOR
DİJİTAL DÜNYADA ÇEVRİMİÇİ SUÇLAR ARTIYOR
Ülkemizde, en az 45 milyon kişinin bir sosyal medya platformuna üye olduğu ve günlük olarak bu platformlar üzerinden etkileşim sağladığı biliniyor.
Siber suçlular çıtayı yükseltiyor
Siber suçlular çıtayı yükseltiyor
Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Kayseri´deki iş ortakları ve müşterilerine 2019 sürüm yazılımlarını tanıttı. ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal siber suçluların, yeni dönemde saldırı çıtasını yükselterek artık yapay zeka (AI) ve makine öğrenimini (ML) kullandıklarını söyledi. Akbal, ESET´in buna karşın son 20 yıldır sürekli geliştirdiği makine öğrenimi motoru ve katmanlı teknoloji modülleriyle siber saldırılara cevap verdiğini aktardı.
RJ Models hazırladığı Göbeklitepe´nin Maketini ilk kez MIPIM´de Sergileyecek
RJ Models hazırladığı Göbeklitepe´nin Maketini ilk kez MIPIM´de Sergileyecek
Hazırladığı mimari maketlerle dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atan RJ Models, yapımı 1.600 saat süren Göbeklitepe´nin maketini Cannes´da gerçekleşecek MIPIM Fuarı´nda sergilemeye hazırlanıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi´nde yer alan Göbeklitepe´nin inşasının varsayılan teorilere göre yansıtıldığı 1000 parçadan oluşan maket, 20 kişilik bir ekip tarafından tamamlandı.