Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Yerli ve Milli Sigorta şirketi Mardin´de
Yerli ve milli sigorta şirketinden ekonomiye kaldıraç etkisi yapacak çalışmalara başladı.
Tarih: 12.4.2019 17:20:55/ 53okunma / 0yorum

2 yıllık kısa kuruluş geçmişi ve tecrübeli sigorta acente temsilcileri ile Mardin´de bir araya gelen Quick Sigorta Genel Müdürü ve Sigorta Tatbikatçıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar, “Kefalet sigortasının ekonomideki kaldıraç etkisini anlatmak üzere Mardin´de acenteler ve iş insanları ile bir araya geldi.

Quick Sigorta Genel Müdürü ve Sigorta Tatbikatçıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar, Mardin´de sigorta acenta temsilcileri, sigorta dernek üyeleri ve iş insanları ile bir araya geldi. Her hafta Anadolu´nun farklı illerinde seminerler düzenlediklerini kaydeden Quick Sigorta Genel Müdürü Yaşar, Mardin´in parlayan bir yıldız olduğunu ifade etti.

Mardin´de bir otelde gerçekleştirilen seminerde açıklamalarda bulunan Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar bölgedeki değişimin sigorta acentaları da olumlu etkilediğini ifade ederek Mardin´de Acenteler ve iş insanları ile bir araya gelerek yeni başlattıkları Kefalet sistemi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Katılımcılara alacak sigortası, kredi kefalet sigortası, mesleki sorumluluk poliçeleri gibi konularda bilgiler verildiği seminer sonrası açıklamalarda bulunan Yaşar, “ Haftada iki kez illerimizi ziyaret ediyoruz. Bu hafta ikinci ziyaretimizi Mardin´e gerçekleştirdik. Mardin bizim için parlayan bir yıldız.  Ben en son 3 yıl önce Mardin´e gelmiştim değişimi yerinde görmüş oldum. Mardin ekonomik ve sosyal olarak bölge için önemli bir şehir. Quick sigorta şirketi lider ruhlu 40-45 yıllık acente tecrübesi olan profesyonel hizmet ile lider ruhlu yöneticilerden oluşuyor. Dolayısı ile bu ülkenin topraklarının sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyor ve yakından takip ediyor” dedi.

Ekonomide yaşadığımız bir takım sorunlara çözüm üretmek ve alternatifler oluşturmak adına da Quick sigorta da finansal sigorta ürünleri geliştirmeye başladık diyen Yaşar şunları kaydetti;

Kefalet sigortası ürününü piyasaya sunduk

“Kefalet sigortası ürününü piyasaya sunduk. Mardin´de bölge acentelerimize ve iş insanlarımıza banka kefalet mektuplarına alternatif olabilecek olan kefalet sigortalarını anlatmak üzere buradayız. Kefalet sigortaları aslında banka teminat mektubuna birebir aynı özelliklere sahip. Bankalar kredi limitlerini iki türlü kullandırabiliyorlar. Birincisi gayri nakdi yani teminat mektubu krediler ikincisi nakdi krediler. Bir esnaf veya tacir bankadan teminat mektubu kullandığında bu limitini kullanmış oluyor. Bizde Quick sigorta olarak ekonomiye bir kaldıraç etkisi oluşturalım. Piyasaya teminat mektubu yerine Kefalet senetleri verdik. Kamu bu konuda düzenlemeleri yaptı ve kefalet senetleri teminat mektuplarına eş değer olduğuna dair kanunu düzenleme yapıldı”

Ekonomide kaldıraç etkisi

Herhangi bir kamu ihale komisyonuna baktığınız zaman bunun örneklerini görüyorsunuz diyen Yaşar,” kamu kurumları ihalelerinde bu mektupları kabul ediyorlar. Bunu banka yerine bizden kullanılması ekonomiye katkısı biz bu mektupları verdiğimizde iş insanlarının bankadaki limitleri boş kalıyor. İş insanlarımız nakit kredi kullanıyorlar ve yeni istihdam yeni işyerleri atölyeler açabiliyorlar. Yeni işyerleri ekonomiye yeni kazanımlar oluşturuyor. Bizde Quick sigorta kefalet sistemi ile ekonomiye kaldıraç etkisi yapması için tüm bunları konuşmak üzere Mardin´deyiz” diye konuştu.

/resimler/2019-4/12/1722329054948.jpg

/resimler/2019-4/12/1722410305140.jpg

/resimler/2019-4/12/1722493742713.jpg

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mardin Yerli Milli Sigorta şirketi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *