Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Yazar Aydın´ın yeni kitabı çıktı
Mardinli Şair ve Yazar Metin Aydın´ın yeni kitabı “Bisturi – Huzursuz Metinler” isimli Deneme kitabı çıktı. Yazar Aydın, yeni çıkan kitabında, en çok kendisiyle yüzleşirken ve özeleştirisini yaparken; içinde bulunduğumuz hastalıklı coğrafyanın otobiyografisini çok net ortaya seriyor.
Tarih: 5.11.2018 11:49:07/ 716okunma / 0yorum

Mardinli Şair ve Yazar Metin Aydın´ın “Bisturi – Huzursuz Metinler” isimli 115 sayfalık Deneme kitabı Çocuk Kaos Parkı Yayınları´ndan çıktı. Kitabın yayın evinden çıkmasından sonra yoğun ilgi gören “Bisturi- Huzursuz Metinler” kitabın her adımında bir ironi ile karşılaşılırken, ağlanacak yerde gülümseyebiliyorsunuz. Her satırında kendinizden bir parça buluyor, beyninizin her kıvrımın da dolanıyor, neden niçin ve nasıl olması gerektiğini sorguluyorsunuz. Yazar en çok kendisiyle yüzleşirken ve özeleştirisini yaparken; içinde bulunduğumuz hastalıklı coğrafyanın otobiyografisini çok net ortaya seriyor.

Kitap için yayınevi ve okurlar, şu cümleleri kuruyor: “Yazar farkındadır. Hiçbir şeyin yerli yerinde olmadığı, elimizde olmadan tekrar tekrar kurulup, yine bizden hariç aynı şekilde yıkılıp giden dünyalarımızda farkında olmak savaşta olmaktır çoğu zaman. Yazar Metin Aydın, ayaklarının altındaki toprağı, bu toprağın üzerinde yükselen ülkeleri, bu ülkelerin gecelerinde sıcacık parlayan küçük pencerelerde ışığı kimlerin yaktığını ve bu ışığın içinde arşa çıkan insan aklının huzursuzluğunu, ancak bir cerrahın bisturisinden yansıyacak berraklıkta inceliyor. Yazarlığı, kelimeleri, düşünceleri hesaplaşmasının konusu ediyor. Bunları yaparken her seferinde elinde tuttuğu neşteri önce kendine batırıyor, yetmiyor –bir daha. Farkındalığın tüm sorumluluğuyla, kan revan içinde kalmış kağıt ve kalemle bilincimize Huzursuz Metinler düşürüyor. Bisturi bir savaşma hali –her şeyden önce “biz”le, kendimizle. Bu her anlamda çatışmalı toplumda çok arayıp bulamadığımız barış ve huzuru yaratma çabası ile kendini paralarken adeta okuru da tokatlıyor.”

 “Bisturi – Huzursuz Metinler” kitabını, Kitapyurdu Emek Kitap, Babil gibi internet satış platformalarından ve Homer Kitabevi İstanbul, Homer Kitabevi Ankara, Dost Kitabevi, Mephisto Kitabevi , Bodrum İmge Kitabevi, Yakın Kitabevi, Arkadaş Kitabevi, Mardin Sahaf ´tan temin edebilir ya da size en yakın kitapçıdan isteyebilirsiniz.

Metin Aydın Kimdir?

1971, Mardin/Kızıltepe´de doğdu. Dicle Üniversitesinden mezun oldu. 1990 yılından bu yana, yerel ve ulusal ölçekte gazete ve dergilerde yazı ve şiirler yayımladı. İlk şiirlerini, “Kırmızı” adını verdiği bir dosyada topladı. 2000´li yılların başında ise, “Perspektif” adıyla, 5 sayı çıkabilmiş, matbu bir kültür-sanat ve fikir dergisi çıkardı. Dergiciliği internet üzerinden (2006) 5 yıl sürecek olan, edebiyat-sanat ve fikir ağırlıklı "www.yeniperspektif.com" sitesinin kurucu editörlüğünü yaparak sürdürdü. “Biblo Hayat” isimli ilk kitabı (2010, Deneme, Babil Yayınları) yayımlandı. Altı yıl sonra ise, “üryan” (2016, şiir, lethe yayıncılık) isimli ikinci kitabı çıktı. Evli ve iki çocuk (Robîn - Sermîyan) babasıdır.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yazar Aydın yeni kitabı çıktı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *