Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
‘Temiz Çevre, Temiz Toplum, Temiz Gençlik´ Etkinliği
Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı´na bağlı Sağlık ve Spor Öğrenci Topluluğu tarafından "Temiz Çevre, Temiz Toplum, Temiz Gençlik" sloganıyla, çevre temizliğine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla kampus alanında genel temizlik etkinliği düzenlendi.
Tarih: 2.1.2019 14:33:21/ 142okunma / 0yorum

Mardin Gençlik Merkezinin de katılımıyla beş yüze yakın öğrencinin temiz çevre ve sağlıklı insan bilincini arttırma hedefinden hareketle gerçekleştirdiği çevre temizliği etkinliğinin, insan sağlığını ve çevre kirliliğini önleyici tedbirlerin alınması noktasında bir bilinç oluşturduğu için önemli olduğunu ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, eğitim ve akademik çalışmaların yanı sıra üniversite olarak öğrencileri sosyal sorumluluk projelerine yönlendirdiklerini belirtti.

Çevre kirliliği konusunda toplumun her kesiminden ve her yaştan insana büyük sorumluluklar ve görevler düştüğünün altını çizen Rektör Ağırakça, Mardin Artuklu Üniversitesi´nin alanında uzman mezunlar vermekle birlikte doğru insan olmanın gerektirdiği ahlaki ve sorumluluk bilinci yüksek bireyleri ülkemize kazandırmayı kendisine misyon edindiğini söyledi.

Mardin Artuklu Üniversitesinin her geçen gün artan öğrenci sayısıyla birlikte büyük bir aile olduğunu sözlerine ekleyen Ağırakça, öğrencilerin kampusta geçirdikleri zamanın, evlerinde bulundukları zaman diliminden fazla olduğunu hatırlatarak, öğrencilerden kampusu sahiplenmelerini istedi.

Prof. Dr. Ağırakça, üniversitenin 40 öğrenci kulübüne üye olan beş yüzden fazla öğrencinin "Temiz Çevre, Temiz Toplum, Temiz Gençlik" etkinliğine katılımının memnuniyet verici olduğunu belirterek:

“Sanat, spor ve sağlık alanında yaptığımız etkinliklerin yanında bu tür saha çalışmalarına da yer vererek topluma duyarlı bireyler kazandırmak istiyoruz. Bu tür etkinlikleri daha geniş kapsamlı katılımla gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na bağlı Mardin Gençlik Merkezi´nin de katılım gösterdiği etkinlikte, kampusun geniş bir alanına yayılan öğrenciler çevredeki atıkları toplayarak diğer öğrencilere örnek oldu.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *