Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
STEM yenilenebilir enerji ve proje yazma eğitimi
Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu Hatuniye Mesleki Teknik Anadolu Lisesi´nde düzenlenen “STEM GAP Yenilenebilir Enerji ve Proje Yazma Eğitimleri” programına katıldı.
Tarih: 21.2.2019 12:51:26/ 140okunma / 0yorum

Müdürlükten yapılan açıklama, “Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği sektörleri günümüzde bölgesel kalkınmada önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu yarışmanın amaçlarından biri bu sektörlerin bütünleşik kalkınmaya hizmet edebilmesi için yüksek yatırım gerektiren ileri teknolojik çözümler kadar basit ve uygun fiyatlı yenilikçi ve kolay çözümlerin de hayata geçirilmesine katkı sağlamaktır. Bu doğrultuda, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında bölge önceliklerini ve potansiyelini göz önünde bulunduran, yenilikçi ve kolay çözüm geliştirilmesine yönelik bir platform oluşabilecektir. Bu sayede düşük gelir grubundaki hane halkının veya küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları için basit ve uygun fiyatlı çözümlerin ortaya çıkarılması ve hayata geçirilmesine yönelik etkin bir mekanizmanın oluşturulmasını amaçlanmaktadır”

Eğitime katılan Sarı, gelişen dünyada kodlamanın önemine değinerek katılımlarından dolayı öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

/resimler/2019-2/21/1253158403379.jpg

/resimler/2019-2/21/1253258715978.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
70´inde okumayı söktü
70´inde okumayı söktü
Mardin Kızıltepe ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Türkan Bozkurt, bu yaşında okuma yazma ile tanıştı. Kendi döneminde kız çocuklarının okutmanın ayıp sayıldığı için okula gidemeyen Bozkurt´un tek hedefi üniversite eğitimi almak.
MAÜ Öğrencileri 3. Oldu
MAÜ Öğrencileri 3. Oldu
Katar´ın başkenti Doha´da her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Üniversiteler Arapça Münazara Turnuvası´nda Mardin Artuklu Üniversitesi adına yarışan İslami İlimler Fakültesi öğrencileri dünya üçüncülüğünü kazandı.
Ufka Yolculuk 7 Sınavı Mardin´de Yapıldı
Ufka Yolculuk 7 Sınavı Mardin´de Yapıldı
Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 7´ncisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması´nın ikinci kademe yazılı sınavı miladi 17 Mart 2019, hicri 10 Recep 1440 Pazar günü belirlenen sınav merkezlerinde coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.
Mardin´de Kur´an-ı Kerim güzel okuma yarışması yapıldı
Mardin´de Kur´an-ı Kerim güzel okuma yarışması yapıldı
Mardin´in Artuklu ilçesinde, Genç Sada Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Bölge Yarışması yapıldı.
Okuma Yazma Seferberliğinde Rekor
Okuma Yazma Seferberliğinde Rekor
Mardin Büyükşehir Belediyesi okuma yazma bilmeyen vatandaşların okuma yazma öğrenmesi için önemli çalışmalar yaptı.
Artuklu Üniversitesi´nde Aziz Sancar töreni
Artuklu Üniversitesi´nde Aziz Sancar töreni
Prof. Dr. Aziz Sancar´ın Artuklu Üniversitesi´ne bağışladığı 2015 Nobel kimya ödülü replikasının teşhir edildiği Aziz Sancar köşesi törenle açıldı. Törende Aziz Sancar´ın yazdığı mektup okundu.