Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Öğretmenin kampanyası binlerce öğrenciye ulaştı
Güneydoğu´da öğretmenlik yapan Emine Uğurlu Kartal, öğrencilerinin daha iyi koşullarda okuması için bireysel olarak başlattığı hediye kampanyası kısa sürede binlerce kişiye ulaşarak, birçok çocuk ve ailenin sevinmesine vesile oldu. Bir öğrencinin üşümesi ile öğretmeninin hayatını değiştiren iyilik seferberliği artık sosyal medyada @mardindebirogretmen instagram sayfası ile binlerce çocuğu her yıl mutlu ediyor.
Tarih: 3.11.2018 12:58:43/ 274okunma / 0yorum

Memur bir ailenin kızı olan ve öğretmen olarak Güneydoğu´da görev yapan Emine Uğurlu Kartal, Cizre´de bir öğrencisi ile başlayan bireysel iyilik kampanyası sosyal medyanın desteği ile artarak binlerce öğrenci ve ailenin yüzünün gülmesini sağladı. Eğitimci Kartal bunun yardım değil doğu ve batıdaki gönüllülerin bölgedeki çocuklara hediyesi olduğunu ifade ederek, sosyal medyadan bu kampanyanın büyümesinin ve binlerce çocuğa ulaşmasının kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. Cizre´den sonra Mardin´de görev yapan ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Marmek´te sorumlu müdür olarak şimdilerde görev yapan Emine Uğurlu Kartal, sosyal medyanın doğru kullanımının sağladığı fayda ile doğuda binlerce çocuğun yüzünün nasıl güldüğünü anlattı. İlk başlarda kendi çapında ve kendi sosyal medya hesabı ile hediyeleri ulaştırdığını anlatan Kartal insanlar güvendikten sonra kurduğu @mardinbirogretmen hesabıyla eşinin de desteğiyle birlikte iyilik ve yardım kampanyasının büyüme sürecini paylaştı.

Emine Uğurlu Kartal, Doğu Anadolu ve Güneydoğu´da mağdur çocukların olduğunu ve bunlara şahitlik etmektense ellerinden geleni yapmak için harekete geçtiğini ifade ederek, “Sosyal medyada şahsi sayfamdan paylaşımlara başladım. Bu binlere ulaştı ve binlerce çocuğa yardım etmeye başladık. Ben bu kadar büyüyeceğini düşünmemiştim. Bizde çevremizden başlayıp çocuklara yardım etme kararı aldık. Bir bir insanlarla iletişime geçerek onların evlerini görerek yardımlarda bulunmaya başladık” dedi.

‘Dil problemi için Kürtçe öğrendim.´

 “Öncelikle Cizre´de bir dil problemi vardı. Benim babam da doğunun farklı vilayetlerinde görev yaptığından dolayı bende zamanla Kürtçe´yi bir şekilde öğrendim” diyen Kartal, “Kendi şahsi sayfam üzerinden getirme sebebim insanların beni gerçekten tanıyıp kim olduğunu görüp ve güvenerek yardım yollamalarını sağladım ve derken takipçi sayım artmaya başladı. Ben de 2 yıl sonra @mardindebirogretmen sayfasını açtım. Fenomenler ve ünlüler ile görüştüm. Esra Erol, Fulden Uras yüzlerce mont ve bot ulaştırdı. İşten geliyordum ve hemen yardımları hazırlamaya koyuluyordum. Okuldaki öğretmen arkadaşlarım ve şimdiki sorumlu müdürü olduğum Mardin Büyükşehir Belediyesi  Marmek´teki personel arkadaşlarım destek oldu. Depo olarak kullandığım salonumu dolduruyordum. İhtiyaç durumunda liste gelirdi ben gider aileyi görürdüm odadan eşyaları seçer aileye bizzat götürürdüm. Sosyal medya büyük bir nimet ben bunun yardım boyutunu tercih ettim. Bununla da gurur duyuyorum açıkçası. Öğretmenliğim başlı başına güzel ama bu yaptığımı en güzel iş olarak nitelendiriyorum” diye konuştu.

“Ben bunu yardım değil, hediye olarak görüyorum” diyen Kartal, şöyle devam etti: “İhtiyaç sahibi insanlara yardım demiyorum. Size ‘Karadeniz´den, Batı´dan, Akdeniz´den hayırsever insanlarımızın gönderdiği hediyeleri getiriyorum´ diyorum. Çocukların masalsı dünyaları vardır. Mont, bot çocukların ihtiyacı; ama onlara götürdüğümüz oyuncaklar onların kalbine hitap ediyor.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *