Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Öğretmenler Eğitim Bir Sen´in yemeğinde buluştu
Eğitim Bir Sen Midyat İlçe Temsilciliği, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği akşam yemeği programında, öğretmen üyeleri ile bir araya geldi.
Tarih: 24.11.2018 16:45:22/ 127okunma / 0yorum

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Midyat İlçe Temsilciliği, 24 Kasım öğretmenler Günü münasebetiyle, Midyat İlçesindeki bir düzenlediği akşam yemeği programında, sendikanın eğitimci üyeleriyle bir araya geldi.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Eğitim Bir Sen Midyat temsilcisi Hüseyin Yücel, ve yönetim kurulu üyeleri ile, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Eğitim Bir Sen Midyat temsilcisi Hüseyin Yücel, burada yaptığı konuşmada, Eğitim hayatta başarılı olmanın öğretmen ise eğitimde başarıyı yakalamanın temel unsuru olduğunu söyledi.

Yücel şöyle konuştu:” Merkezi´nden öğretmen çıkaran eğitim sistemleri ile başarılı olman imkânı yoktur. Çünkü her sistem ancak öğretmeni kadar başarılıdır. Bütün varlığı ilim tanımlayan bilen ile bilmeyeni bir tutmayan, okumayı beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi nerede olursa olsun hikmeti aramayı, alimlere hürmeti emreden bir medeniyetin mensupları olarak tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize hakkettiği değeri vermeliyiz. Çünkü onlar ruhumuzun işçisi geleceğimizin mimarlarıdır.  Çoğumuzun rol modeli öğretmenlerimiz olmuştur. Hiç kuşku yok ki milli, manevi değerlerine bağlı erdemli nesiller idealist öğretmenlerin elinde yetişecektir”diye konuştu.

Yıllardır eğitimin birçok boyutun ihmal edilmiş olması sürdürülebilir politikalar izlenmemesi sürekli değişimi oluyor ama hiçbir günü kurtarmaktan öteye gitmediğini kaydeden Yücel, toplumsal algı eğitim konusunda büyük hedefler belirle demenin vaktinin geldiğini, köklü yapısal değişiklikleri gerçekleştirmenin tam zamanı olduğunu gösterdiğinin altını çizdi. Öğretmenlik meslek kanunu, mesleği hak ettiği ölçüde yeniden kurgulanmalıdır diyen Yücel, 2023 eğitim vizyonu ancak motivasyonu arttırmış, hakları genişletilmiş, niteliğine yatırım yapılmış, bir mesleki algıyla mümkündür diyerek, “3600 ek gösterge verilmesi ile başlayacak iyileştirmeler, ücretlere yansıyan teşvikler, yüksek lisans, yeni pedagojik formasyon eğitimi ve öğretmen saygınlığını artıracak diğer çözümler, bu kıymetli mesleği daha cazip ve verimli hale getirecektir”dedi.

Yücel son olarak, “Eğitim Bir Sen olarak sözleşmeli öğretmenlik, öğretmenlik kariyer basamaklarına ilişkin yaşadıkları belirsizlik, ek ders esaslarına adaletsizlik, öğretmen açığı, atama ve yer değiştirme süreçlerinde sonuçları da yaşanan sorunlar. Yönetici görevlendirme süreçlerinde mahkeme kararların doğurduğu sıkıntılar, öğretmene şiddet, erkek kamu görevlerine dayatılan kılık-kıyafet zorunluluğu ve benzeri soruları bir ana önce çözüme kavuşturması çağrısında bulunuyor, öğretmenlerin gönülde katılacakları kökü derinlerde bir öğretmenler günü özlemiyle tüm öğretmenlerimizin emeklerinin anlaşıldığı, mesleğin itibarını ön plana çıktığı, sorunların çözüldü günlere ulaşmayı diliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Öğretmenlerden oluşan müzik gurubu, seslendirdikleri bir birinden güzel türkülerle gece son buldu.

 

/resimler/2018-11/24/1647552807219.jpg

/resimler/2018-11/24/1648068901338.jpg

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ğretmenler Eğitim yemeğinde buluştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türkçe de bilim yapılır
Türkçe de bilim yapılır
Dünya bilim çevrelerince kabul gören Ankara merkezli Milli Folklor dergisinin 30. yılı düzenlenen panelle kutlandı. Avrasya Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen toplantıya çok sayıda bilim insanı katıldı.
Köy okullarındaki öğrencilere yardım
Köy okullarındaki öğrencilere yardım
Mardin´de Meydanbaşı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, köy okullarındaki öğrencilere kışlık kıyafet yardımında bulundu.
Midyat´ta 10 okulda satranç sınıfı açıldı
Midyat´ta 10 okulda satranç sınıfı açıldı
Mardin´in Midyat ilçesinde Türkiye İş Bankası´nın desteğiyle ilçe genelinde 10 okulda, Satranç Sınıfları açıldı. Açılan sınıflarda satranç takımı, panosu ve kaynak kitapları hediye edildi.
Avcılar Midyat´ta okul onardı
Avcılar Midyat´ta okul onardı
Mardin´in Midyat ilçesinde avcılar tarafından bir okulda onarım yapılarak öğrencilere hediyeler dağıtıldı. Av Mevsimi Ailesi, Midyat ilçesi Sarıköy mahallesinde bulunan ilkokulu onarıp öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
Öğretmenlere 24 Kasım sürprizi
Öğretmenlere 24 Kasım sürprizi
Kasımiye Ortaokulu ve Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu idarecileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerine büyük bir sürpriz yaptı.
Öğretmenlere Ücretsiz hizmet
Öğretmenlere Ücretsiz hizmet
Mardin´in Nusaybin ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak Kavak, Öğretmenler Günü nedeniyle erkek ve kadın öğretmenlere 3 gün boyunca ücretsiz kuaför hizmeti vereceklerini söyledi.