Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Gönüllü olarak hizmet verdiği mahalleye muhtar oldu
Mardin´in Artuklu ilçesine bağlı Kabala mahallesinde gönüllü olarak hizmet eden Yusuf Acar mahalleye muhtar olarak seçildi.
Tarih: 12.4.2019 11:36:03/ 270okunma / 0yorum

31 Mart yerel seçimlerde Kabala mahallesine muhtar adayı olan Yusuf Acar, mahallenin desteği ile muhtarlık seçimini kazandı.

Kayyum sürecinde kamu binalarının kapılarını aşındırarak mahallesine hizmet götürmek için çabalayan Yusuf Acar, Kabala mahallesine daha çok hizmet etmek için seçmenlerine söz verdi.

Kabala mahallesine laik olmak için gece gündüz çalışacağını belirten Yusuf Acar,  mahallede eksik olan hizmetleri bir an önce tamamlamak ve yeni projeler üretmek için çalışacağını söyledi.

Bir buçuk yıldır Kabala Gençlik Platformu Başkanı Recep Elibol ile birlikte mahalleye birçok hizmet kazandırdıklarını ifade eden Acar,” Artuklu belediyemiz, Dedaş, valilik, büyükşehir belediyelerinin ve kurumlarının kapısını çalarak mahallemin yollarını, çocuk oyun alanlarını en modern şekilde Kabala halkına kazandırmak için mücadele ettik. Mahalleme yaptığım kayyum desteği ile birlikte getirdiğimiz hizmetler, dağ yollarında 50-60 km yol açtık. Mezra yollarında sıcak asfalt yol çalışmasını hala sürdürüyoruz. Evim den çok belediyeler de, daire başkanlarına uğruyorum. Belediyede çaycısından tutun, daire başkanları, müdürlerine kadar herkes beni tanıyor ve mahalleme olan hizmet sevgimi biliyor” dedi.

Şuan 15 Kilometre satı kaplama asfalt çalışmamız devam etiğini hatırlatan Acar”  Bununla birlikte 50 Kilometre dağ mezra yolları açtık.  Şuan ayrı bir çalışma olan 5 kilometre sıcak asfaltın iki kilometresi biti, 3 Kilometresi Beytkudeş mezrası hemen hemen bitmek üzere.  Yedi buçuk dönümlü parkın restoresini yaptık. Kabala mahallemize3,5 dönümlük çocuklarımızın nefes alacağı güvenle oynayacağı bir parkın yapılmasına vesile olduk.  Okullarımızın bölgelerine 3 park kurulmasını sağladık. Birçok yerde kilitli parke taşı çalışmamız oldu. Eğer seçilirsem daha güzel hizmetler yapacağız. Ben mahallemin sakinlerinin oylarına talibim. Neden diyeceksiniz? Çünkü bir buçuk yıldır kendi imkânlarımla mahalleme hizmet ediyorum. Şuanda enerji nakil hattı çalışmamız var. Dedaş´la yaptığımız görüşme neticesinde mahallemizin belirli noktalarında enerji nakil hattı çalışmamızı onaylattık. Şuanda dağ yolunda mezralarda elektrik enerji nakil hattı için uğraşıyoruz en yakın zamanda bununda sonuca erdireceğiz inşallah” diye konuştu.

/resimler/2019-4/12/1142126155624.jpg

/resimler/2019-4/12/1142215061974.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *