Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Eğitimcilerin sıkı mesaisi
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İYEP Tanıtım ve Bilgilendirme Koordinatörler ve Taşıma ek planlama iş artışı değerlendirme toplantıları gerçekleştirdi.
Tarih: 3.10.2018 14:41:50/ 192okunma / 0yorum

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tekin Oruç´un katılımıyla müdürlüğün toplantı salonunda İYEP Tanıtım ve Bilgilendirme Koordinatörler Toplantısı yapıldı. Toplantıda, “Bakanlığımızca herkes için kaliteli ve erişilebilir eğitim hizmetinin sağlanması amacıyla ilkokulların 3 ve 4. sınıflarına devam eden, eğitim ve öğretim yılı içinde çeşitli nedenlerle Türkçe dersi okuma, yazma, okuduğunu anlama becerileri ve temel matematik öğrenme alanlarında yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrenciler için yetiştirme programlarının hazırlanarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm ilerde uygulanması, İlkokullarda Yetiştirme Programı Eğitici Eğitimi Kursu´nun söz konusu İlimizde uygulanması için programın amaçları, hedef kitlesi, içeriği, öğrenci belirleme süreci, programın uygulama adımları, psiko-sosyal destek uygulamaları, öğrencilere yaklaşım, izleme ve değerlendirme süreci, okullarda kurulacak kurul ve komisyonlar, raporlama süreci hakkında eğitimlerin verilmesi” maddeleri ele alındı.

Sarı, toplantıda yer alan okul yöneticilerine teşekkür ederek, yapılacak olan çalışmalarda başarılar diledi.

Taşıma ek planlama iş artışı toplantısı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında 2018-2019 eğitim öğretim yılı taşıma yoluyla eğitime erişim planlaması yapıldı. Sarı´nın yanı sıra İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Selahattin Gunenç, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile taşımadan sorumlu Şube Müdürlerinden oluşan İl Değerlendirme Komisyonunun katılımı yapılan toplantı ile müdürlüğün toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilkokulu ve ortaokulu taşıma planları incelenerek ilçeler arası eşgüdümün sağlanması, özel eğitim ile ortaöğretim planlama çalışmaları görüşüldü.

/resimler/2018-10/3/1444518638909.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eğitimcilerin sıkı mesaisi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türkçe de bilim yapılır
Türkçe de bilim yapılır
Dünya bilim çevrelerince kabul gören Ankara merkezli Milli Folklor dergisinin 30. yılı düzenlenen panelle kutlandı. Avrasya Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen toplantıya çok sayıda bilim insanı katıldı.
Köy okullarındaki öğrencilere yardım
Köy okullarındaki öğrencilere yardım
Mardin´de Meydanbaşı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, köy okullarındaki öğrencilere kışlık kıyafet yardımında bulundu.
Midyat´ta 10 okulda satranç sınıfı açıldı
Midyat´ta 10 okulda satranç sınıfı açıldı
Mardin´in Midyat ilçesinde Türkiye İş Bankası´nın desteğiyle ilçe genelinde 10 okulda, Satranç Sınıfları açıldı. Açılan sınıflarda satranç takımı, panosu ve kaynak kitapları hediye edildi.
Avcılar Midyat´ta okul onardı
Avcılar Midyat´ta okul onardı
Mardin´in Midyat ilçesinde avcılar tarafından bir okulda onarım yapılarak öğrencilere hediyeler dağıtıldı. Av Mevsimi Ailesi, Midyat ilçesi Sarıköy mahallesinde bulunan ilkokulu onarıp öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
Öğretmenlere 24 Kasım sürprizi
Öğretmenlere 24 Kasım sürprizi
Kasımiye Ortaokulu ve Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu idarecileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerine büyük bir sürpriz yaptı.
Öğretmenler Eğitim Bir Sen´in yemeğinde buluştu
Öğretmenler Eğitim Bir Sen´in yemeğinde buluştu
Eğitim Bir Sen Midyat İlçe Temsilciliği, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği akşam yemeği programında, öğretmen üyeleri ile bir araya geldi.