Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Eğitimcilerin sıkı mesaisi
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İYEP Tanıtım ve Bilgilendirme Koordinatörler ve Taşıma ek planlama iş artışı değerlendirme toplantıları gerçekleştirdi.
Tarih: 3.10.2018 14:41:50/ 228okunma / 0yorum

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tekin Oruç´un katılımıyla müdürlüğün toplantı salonunda İYEP Tanıtım ve Bilgilendirme Koordinatörler Toplantısı yapıldı. Toplantıda, “Bakanlığımızca herkes için kaliteli ve erişilebilir eğitim hizmetinin sağlanması amacıyla ilkokulların 3 ve 4. sınıflarına devam eden, eğitim ve öğretim yılı içinde çeşitli nedenlerle Türkçe dersi okuma, yazma, okuduğunu anlama becerileri ve temel matematik öğrenme alanlarında yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrenciler için yetiştirme programlarının hazırlanarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm ilerde uygulanması, İlkokullarda Yetiştirme Programı Eğitici Eğitimi Kursu´nun söz konusu İlimizde uygulanması için programın amaçları, hedef kitlesi, içeriği, öğrenci belirleme süreci, programın uygulama adımları, psiko-sosyal destek uygulamaları, öğrencilere yaklaşım, izleme ve değerlendirme süreci, okullarda kurulacak kurul ve komisyonlar, raporlama süreci hakkında eğitimlerin verilmesi” maddeleri ele alındı.

Sarı, toplantıda yer alan okul yöneticilerine teşekkür ederek, yapılacak olan çalışmalarda başarılar diledi.

Taşıma ek planlama iş artışı toplantısı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında 2018-2019 eğitim öğretim yılı taşıma yoluyla eğitime erişim planlaması yapıldı. Sarı´nın yanı sıra İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Selahattin Gunenç, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile taşımadan sorumlu Şube Müdürlerinden oluşan İl Değerlendirme Komisyonunun katılımı yapılan toplantı ile müdürlüğün toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilkokulu ve ortaokulu taşıma planları incelenerek ilçeler arası eşgüdümün sağlanması, özel eğitim ile ortaöğretim planlama çalışmaları görüşüldü.

/resimler/2018-10/3/1444518638909.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eğitimcilerin sıkı mesaisi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *