Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Çiftçi sigortadan şikayetçi
Nusaybin´de kuraklıktan dolayı zarar gören çiftçinin sigorta şirketi tarafından mağdur edildiği iddia edildi.
Tarih: 29.9.2018 16:14:57/ 340okunma / 0yorum

Nusaybin Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Doğru, “Nusaybin´de 400 bin dekara yakın arazimiz var. 120 bin dekara yakını sulu arazidir geri kalan 280 bin dekar kuru arazimiz hepsi yüzde yüz kurudu. çiftçi bu araziden hiç mahsul almamıştır. Çiftçilerimiz TARSİM Kuraklık sigortasını yapmışlar. Sigorta esnasında kocaman kağıtlara küçük küçük yazılar okumadan imzalanmış. Şahıs veya arazi bazlıdan ziyade çiftçiyi kandırmak için kuraklıkta ilçe bazlı diye bir madde konulmuş. Sigorta şirketleri bu maddeyle sadece ve sadece çiftçiyi kandırmak ve dolandırmak için bunu yaptılar. Çiftçilerimiz birlikte ilçe tarıma gittik. Nusaybin´deki kuru tarlaların yüzde yüz zarar gördüğüne dair elimizde İlçe Tarım tuttuğu rapor var. Biz bunu sigorta şirketine götürdüğümüzde bu raporları değil anlaşmadaki maddeyi önümüze çıkarıyor. İlçe tarımın değil eksperlerin raporlarını dikkate alıyorlar. Bunda da çiftçilerimiz çok zarar görmektedir. İlçe tarım raporlarına göre kuru araziler yüzde yüz kuruduğu için fatura desteğinden de yararlanamıyor. Çiftçimiz hem cebinde para verdiği için zarar görmüştür, hem zararını karşılayamadığı için zarar görmüştür. Hem de faturaları işleme konulmadığı zarar görmüştür. Devletin verdiği destekten de mahrum kalmıştır. Biran önce çiftçimizin zararlarının giderilmesi ve sorun ortadan kaldırılması için hükümetimizden ve yetkililerden destek ev talep bekliyoruz” dedi.

/resimler/2018-9/29/1616154500907.jpg

/resimler/2018-9/29/1616249811447.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çiftçi sigortadan şikayetçi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mikro kredi ile market işletmecisi oldu
Mikro kredi ile market işletmecisi oldu
Mardin´in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Feride Doğu, mikro kredi ile mahalle arasında başladığı küçük bir bakkaldan büyük bir markete adım attı. Girişimci kadın işini daha da büyüterek büyük bir market açmak istiyor.
POŞET BAŞINA 15 KURUŞ DEVLET 10 KURUŞ MARKET ALIYOR
POŞET BAŞINA 15 KURUŞ DEVLET 10 KURUŞ MARKET ALIYOR
PAGEV´in “Ücretli Plastik Alışveriş Poşetleri Uygulaması” gündemiyle Ankara´da düzenlediği toplantının yankıları sürüyor. Plastik poşet üreticisi 500 firmanın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar´ın katıldığı toplantıda 25 kuruşluk poşet ücretinden marketlerin pay almaması da gündeme geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın da konuya sıcak baktığı öğrenildi.
E-ihracatta doğru fiyatlama nasıl yapılır
E-ihracatta doğru fiyatlama nasıl yapılır
Türkiye´nin E-İhracat Uzmanı B2CDirect, sürdürülebilir şekilde e-ihracat yapmak isteyen tüm firmalar için “ürünlerin doğru fiyatlandırılması” konusunu masaya yatırdı. B2CDirect CEO´su Yusuf İbili, tüketici araştırmalarında çıkan sonuçlara bakıldığında, fiyat faktörünün satın alma kararlarında çok önemli bir rol oynadığını belirtti.İbili, doğru fiyatlandırmanın işletmelerin strateji geliştirmesi gereken konuların başında geldiğini söyledi.
Dünya´nın çeliği Türkiye´de test ediliyor
Dünya´nın çeliği Türkiye´de test ediliyor
Dünya´nın çeliği Türkiye´de test ediliyor. Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği´nin ortakları arasında yer aldığı MATİL Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları A.Ş. (MATİL A.Ş.) 28 ülkenin çeliğinin analiz ve testlerini Türkiye´de yapıyor ve Türkiye´ye döviz kazandırıyor.
Batman OSB´ye DİKA´dan 1.8 Milyon Hibe Desteği
Batman OSB´ye DİKA´dan 1.8 Milyon Hibe Desteği
Batman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü´nün “Batman OSB´deki Bazı Yolların Tamamlanması ve Enerji Alt Yapısının İyileştirilmesi” projesi, Dicle Kalkınma Ajansı´nın “2018 Yılı Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında desteklenerek hayata geçiriliyor.
Kadınlara E-Ticaret ve Digital Pazarlama Eğitimi
Kadınlara E-Ticaret ve Digital Pazarlama Eğitimi
Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi işbirliğinde üreten kadınlara ‘‘E-Ticaret ve Digital Pazarlama Eğitimleri ” verildi.