Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
BİK Mardin Şubesi denetimlere devam ediyor
Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürlüğü tarafından Mardin sınırları içerisinde 11 Şırnak sınırları içerisinde ise 9 yerel gazete ve dergi denetimi devam ediyor.
Tarih: 11.10.2018 12:29:40/ 266okunma / 0yorum

BİK Mardin Şube Müdürlüğü tarafından kurulduğu günden itibaren tüm yazılı, işitsel ve sanal medyanın hizmetinde faaliyetlerini sürdürüyor. BİK Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, “Mardin Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşların resmi ilan ve reklam ile hususi ilan ve reklamları, Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde bulunan 11 yerel gazete ve dergi ile ulusal ve yerel mevkutelere sevk ederek yayınlatılmasına aracılık etmek olup ayrıca günlük olarak bu işlemlerin muhasebe işlemleri ile ilan süreçlerinin yürütülmesi ile beraber şubenin her platformda temsil edilmesi için çalışmaktayız. Ayrıca sorumluluk alanımızda bulunan Şırnak il merkezi ve ilçelerinde bulunan 9 gazeteye de hizmet etmekteyiz. Bu hizmetimiz gazetelerin günlük olarak yasal mevzuata uygunluk denetimi, gazete kadrolarının incelenmesi, abonelik ve baskı, kağıt durum ile gazetelerin günlük olarak kadro, basık, kağıt durumu gibi incelemesi ve kontrol işlemlerini yürütmekteyiz. Merhum varislerine karşılıksız olarak 6 bin TL ölüm yardımı ile ve 12 bin TL karşılıksız olarak hibeden (Muhtaçlık) yardımında bulunulmuştur. Şube Müdürlüğümüz görev alanındaki resmi ilan yayınlama hakkını haiz gazetelerde fikren veya bedenen çalışan 26 basın mensubunun her birine faizsiz ve 6/12/18/24 ay geri ödemeli 4 bin 200 Türk Lirası, 5 basın mensubuna 4 bin 800 Türk Lirası, olmak üzere toplam 71 bin 600 Türk Lirasını dosya masrafsız, faizsiz borç para verilmesini sağladık. Şube Müdürlüğümüz görev alanında bulunan Mardin ve Şırnak İllerindeki Basın Derneklerini başvuru yapmasını teşvik ederek onların 2016 yılında 13 bin 839 TL, 2017 yılında ise Şırnak Gazeteciler Cemiyetinin özel durumdan dolayı başvuru yapmamış ancak Mezopotamya Gazeteciler Derneğinin başvurusundan dolayı 6 bin 411 TL olup 2018 yılında ise Mardin ve Şırnak İllerinde faaliyet gösteren Cemiyetlerimiz karşılıksız yardıma başvuru yaymaları sağlanmış olup Yeni Şırnak Gazeteciler Derneği´ne 5 bin 538 TL, Mezopotamya Gazeteciler Derneği 2 bin 887 TL ve Mardin Gazeteciler Derneği ise 2 bin 887 TL olmak üzere toplam 31 bin 564 TL almalarına katkıda bulunmuştur. Tüm bu çalışmaların yapmamıza imkan tanıyan BİK Yönetim Kurulu Başkanımız Adnan Ertem ve Genel Müdürümüz Yakup Karaca ya teşekkür ederim” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mardin Şubesi denetimlere devam ediyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hükümlülere Uygulamalı Eğitim
Hükümlülere Uygulamalı Eğitim
GAP bölge kalkınma idaresi başkanlığı Mardin ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezi) kurumsal sosyal sorumluluk adı altı altında, Mardin E tipi kapalı ceza infaz kurumunda bulunan kadın, çocuk ve genç hükümlü ve tutuklulara yönelik olarak; 20 kadın hükümlüye çalışma ve çözüm eğitimi uygulamalı olarak eğitim verildi. Ayrıca 13 çocuk ve 68 genç mahkuma moral amaçlı müzik dinletisi gerçekleştirildi
Kızıltepe´ ye 8 Milyon Liralık Yatırım
Kızıltepe´ ye 8 Milyon Liralık Yatırım
Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki tüketicilere ‘3K´ projesi kapsamında kayıpsız, kesintisiz, kaliteli enerji verme çabasını sürdürüyor. Bu amaçla Mardin´in Kızıltepe ilçesinde bir süre önce başlatılan 8 milyon 32 bin liralık yatırım devam ediyor.
Bisikletli Japon turist Mardin´den geçecek
Bisikletli Japon turist Mardin´den geçecek
Japonya´ya gitmek için Almanya´dan bisikletle yola çıkan 26 yaşındaki İç Mimar Kanji Matsumoto, Osmaniye´de mola verdi.
Midyat İlçe Jandarma Komutanı köy ziyaretinde bulundu
Midyat İlçe Jandarma Komutanı köy ziyaretinde bulundu
Mardin´in Midyat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal, köylere ziyaretlerde bulunarak korucuları denetleyip mahalle sakinleri ile sohbet etti.
Mardin´de 2018 huzur yılı ile turist rekorları kırılıyor
Mardin´de 2018 huzur yılı ile turist rekorları kırılıyor
Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya yürütülen güvenlik hizmetlerini yerinde incelemek amacıyla Mardin´de geldi. Seçim öncesi çalışmaları yerinde inceleyen Uzunkaya bölgede huzurun devam etmesi için güvenlik güçlerinin canla başla çalıştığını kaydetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan destek istedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan destek istedi
Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF), Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan´a yazılı dilekçe ile başvuru yaparak çevre yolunun yapılması isin destek istedi.