Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
Ahmet Türk mazbatasını aldı
HDP´den Mardin büyükşehir belediye başkanlığına seçilen Ahmet Türk 15 gün sonra mazbatasını aldı.31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerde yüzde 56 oranında oy alarak seçilen Ahmet Türk gecikmeli de olsa mazbatasını alarak resmen göreve başladı.
Tarih: 15.4.2019 14:50:33/ 222okunma / 0yorum

Mardin Adliye binasındaki il seçim kuruluna gelen Büyükşehir Belediye Başkanı eş başkanı Ahmet Türk ve Figen Altundağ, HDP´li Milletvekilleri Ebru Günay, HDP Eşbaşkanı Eylem Amak ve Şeyhmus Sun ve kalabalık bir partili grup eşlik etti.

Yaptığımız her çalışmayı şeffaf bir şekilde halkımızla paylaşacağız.

Seçim kurulunda Mazbatasını aldıktan sonra ilk açıklama yapan Türk, Halkın iradesinin ortaya çıkması konusunda çok büyük bir çaba ve destek gösterildiğini söyledi. Türk” Ben bütün Halkımıza teşekkür ediyorum. Belediye elbette halkın hizmet göreceği bir yerdir, Bu hizmeti en doğru bir şekilde yapmak için var gücümüzle çaba içinde olacağız. Yaptığımız her çalışmayı şeffaf bir şekilde halkımızla paylaşacağız. Umut ediyorum ki halka layık olmak için elimizden geldiğince ben, ekibim, arkadaşlarım eş başkanım hep birlikte büyük bir heyecanla bu halka hizmet etmeyi esas alacağı´´ dedi.

Belediyenin içi boşaltıldı

Daha sonra Büyükşehir belediyesine geçen Ahmet Türk burada toplanan belediye çalışanlarına hitaben bir konuşma yapan Türk, “Biz siyasi bir partiyiz, kendimize göre kadro oluşturma hakkımız var. Üst düzeydeki insanlarla nasıl çalışabiliriz onun kararını bizler vereceğiz ama emekçinin hakkını hukukunu koruyacağız. “

Belediyenin içinin boşaltıldığını iddia eden Türk, “Biliyoruz ki Mardin´de birçok sıkıntı ve engel var. Bugün görüyoruz ki belediye bütçesi tamamen boşaltılmış. Biz işlerimizi devam edebilmek için yapılması gereken neyse onu yapacağız. Halkımızın istekleri neyse onları yerine getireceğiz. Uzun bir süreç var önümüzde. Çok iyi biliyoruz ki bugün işçilerin maaşını bile ödeyemiyorlar. Gelen parayı bugünden harcamışlar. Önümüzde büyük sıkıntılar var engeller var sabırla sebatla açık bir siyasetle şeffaf yöntemle belediye ile çalışmalarımızı devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KENDİ KADROMUZLA ÇALIŞACAĞIZ

Toplanan kalabalık tarafından sık sık lehine sloganlar atılan Ahmet konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Neler yaptığımızı, imkânlarımız neler, tüm bunları halkımızla paylaşacağız. Şundan emin olmanızı istiyorum: şeffaf ve adil bir yönetim olacak. Biz emekçinin hakkını asla ve asla yemeyeceğiz. Ama gerçekten halkımızın beklentilerine yanıt verecek siyaseti izlemeyen ve duruşu göstermeyenler elbette ki bizim açımızdan o halkı temsil etmezler. Burada gereken düzeltmeleri yapacağımızı da ifade etmek istiyorum. Biz siyasi bir partiyiz, kendimize göre kadro oluşturma hakkımız var. Üst düzeydeki insanlarla nasıl çalışabiliriz onun kararını bizler vereceğiz ama emekçinin hakkını hukukunu koruyacağız” Şeklinde konuştu.
Video Tarihi: 15.4.2019 14:50:33

Anahtar Kelimeler: Ahmet Türk mazbatasını aldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *