Son Sayı
Önceki Sayılar
Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:22 12:29 15:00 17:18 18:46
İLETİŞİM
"Acentelerin Geleceği ve Finansal Sigortalar" Mardin´de konuşuldu
Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, ihalelerde teminat mektubu olarak Türkiye´de yerleşik sigorta şirketleri tarafından kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerinin verilebilmesinin önünün açıldığını söyledi.
Tarih: 14.4.2019 12:43:22/ 114okunma / 0yorum

Quick Sigorta sponsorluğunda, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF)  işbirliği ve Mardin Güneydoğu Anadolu Sigorta Acenteleri Derneğinin (MARGAS) işbirliği ile  "Acentelerin Geleceği ve Finansal Sigortalar" konulu toplantı Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde 400 acente temsilcinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Atatürk Kültürü merkezinde gerçekleştirilen Toplantıya, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF)  Başkanı Murat Büyükçelebi, Quick Sigorta Genel Müdürü ve Sigorta Tatbikatçıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ve yaklaşık 400 sigorta acentesi temsilcisi katıldı.

“Kefalet sigortası ve devlet destekli alacak sigortası ile ilgili ciddi bir çalışma var”

Toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi,“Son zamanlarda finansal ürünlerin satışı ile ilgili birçok ilde Quick sigorta ile işbirliği içinde toplantı yapıyoruz.  Meslektaşlarımızı için yeni bir satış kanalı ortaya çıkarmış oluyoruz. Ek gelirler kazanmaya imkan veriyoruz.  Reel ekonomiye katkı sağlamak açısından önemli ürünler. Kefalet sigortası ve devlet destekli alacak sigortası ile ilgili ciddi bir çalışma var. Tabana yayılması ve iş insanlarının çok daha kolay ulaşması için sigorta ürünlerini satan acenteler gerekli desteği veriyor. Kefalet alanında Quick Sigorta ciddi bir destek veriyor. Diğer tarafta devlet destekli olduğu için birçok sigorta bu işin içinde” dedi.

Quick Sigorta Genel Müdürü ve Sigorta Tatbikatçıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar sektörde yeni iş alanları açmak için yeni finansal ürünlerin satışa sunulduğunu belirterek, “ Türkiye´de toplam sigorta prim üretiminin yüzde 40´ı trafik yüzde 10´nu kasko sigortalarından yani yüzde 50´si oto sigortalarından oluşuyor. Sigorta acenteleri açısından sayıları da 16 bin 17 bin açısından büyük bir sıkışmayı meydana getiriyor. Bizim TÜSAF ile birlikte başladığımız ve Türkiye çapında tüm illerde ticaret odaları ile birlikte yaptığımız toplantılarda esas amaç sigorta acentelerinin oto sigortalarında yaşadığı bu sıkışmayı açarak acentelerin yeni iş alanları açarak komisyon gelirlerini arttırmak” diye konuştu. 

Acentelerin birer finansal market olarak dönüştürülmesi

Bu banka dışı finans alanının büyütülmesine ve acentelerin yeniden yapılandırılmasına yönelik bir çalışma olduğunu kaydeden Yaşar, “ Acentelerin birer finansal market olarak dönüştürülmesi. Bugüne kadara bankalar arasında yaşanan rekabeti aslında sigorta acentelerinin de birer banka şubesine yakın dönüşerek finansal marketler olarak finansal ürünleri satabilmesi.  Biz bu anlamda devlet destekli alacak ve kefalet sigortası ile bir ürün sağlıyoruz. Acentelerin bankalar ile entegre olabilecek şekilde finansal markete dönüşmesi ve yurt içine yayılmış 972 ilçeye yayılmış acentelerin bu ürünleri satabilmesi. Bunun için tüm illerde TÜSAF´la birlikte toplantılar düzenliyoruz” dedi.

/resimler/2019-4/14/1245213515059.jpg

/resimler/2019-4/14/1245286327853.jpg

/resimler/2019-4/14/1245376328001.jpg
Video Tarihi: 14.4.2019 12:43:22
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *